logo

Wybieramy firmę geodezyjną

Większość formalności związanych z budową domu, podziałem gruntów lub zagospodarowaniem terenu wymaga precyzyjnych pomiarów danej nieruchomości. W takim wypadku powinniśmy zwrócić się o pomoc do geodety, który profesjonalnie wykona wszystkie niezbędne badania i analizy oraz wyda stosowne opinie i dokumentację potrzebną do zamknięcia formalności związanych z inwestycją. To właśnie od wydanej przez niego opinii zależy to, czy dany teren jest odpowiedni i do realizacji planowanej przez nas inwestycji, co przekłada się także na bezpieczeństwo nasze oraz naszych pracowników. Dlatego też warto poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniej osoby lub firmy, której zlecimy wykonanie prac geodezyjnych.

Czym się kierować podczas wyboru geodety?

Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy wziąć pod uwagę, są uprawnienia posiadane przez pracowników wybranej firmy geodezyjnej. Pamiętajmy o tym, że jest kilka kategorii uprawnień geodezyjnych, dlatego sprawdźmy, czy dane przedsiębiorstwo posiada kwalifikacje do wykonania interesujących nas prac. W ten sposób unikniemy nieprzyjemności związanych z nieważną dokumentacją oraz kolejnymi kosztami związanymi z poszukiwaniem firmy, która takowe uprawnienia posiada.

Wybieraj firmy, które posiadają już pewne doświadczenie w realizacjach zleceń podobnych do Twojego. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że zlecona usługa zostanie przeprowadzona sprawnie oraz prawidłowo. W celu weryfikacji tego niezwykle pomocne mogą okazać się referencje, o których okazanie możecie poprosić w siedzibie firmy.

Zorientuj się również, ile czasu wybrana przez Ciebie firma geodezyjna przewiduje na realizację takiej usługi. A pamiętajmy, że im krótszy czas wykonania zlecenia, tym szybciej możemy dokonać wszystkich formalności związanych z naszą inwestycją.

Warto także postawić na specjalistę, który dobrze orientuje się w badanym terenie lub nieraz miał okazję pracować w danej okolicy. Dobra znajomość terenu może mieć znaczący wpływ na czas realizacji naszego zlecenia. W tym wypadku warto zasięgnąć osób mieszkających w okolicy, które korzystały z usług geodety – być może będą w stanie polecić firmę godną zaufania, albo udać się do okolicznego urzędu, który zazwyczaj dysponuje listą firm geodezyjnych działających na danym obszarze.

Skontaktuj się z nami

Biuro

Media społecznościowe